top of page

Acerca de

HAKKIMIZDA

1987 yılında kurulan firmamız, faaliyete geçtiği gün itibari ile kalitesini ve pazar payını arttırmayı hedeflemiş, müşterilerimizin ürünlerimize ve firmamıza güvenilirliğini devamlı kılmayı ilke edinmiştir. Yılların verdiği birikim, disiplin anlayışı, takım ruhunun gücüne inanan çalışma sistemi ve sektörüne sürekli yatırım yapan işletme politikasıyla günümüze gelmiştir. 
İzmir Menemen ilçesi Ulukent Sanayi Bölgesinde bulunan tesisimiz

17.500 m2 alanda 6.750 m2 kapalı olarak yer almaktadır.

35 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, 16 tane tavan vinç ile

imalat yapan tesisimizin; yıllık üretim kapasitesi 9.000 tondur. 
37 senelik bir geçmişe sahip olan firmamız teknik ve ticari alanlarda kazandığı tecrübelerle alanında uzmanlaşmış ve yıllar içerisinde gerek üretim tesisi, gerek makine parkında yaptığı büyük yatırımlar sonucu çelik yapı sektöründe; çelik fabrika imalatları, enerji santralleri, endüstriyel çelik imalatlar gibi çeşitli alanlarda bölge ayırt etmeksizin iş yapabilen, aranılan bir firma haline gelmiştir.

 

NEDEN ÇELİK ? ÇELİĞİN AVANTAJLARI

Deprem kuşağındaki ülkemiz için en doğru yapı malzemesinin çelik ya da çelik-beton kompozit olduğu görüşü, artık herkesin hem fikir olduğu bir gerçek. Çelik yapı, depreme karşı alınabilecek en etkili önlem. Çünkü;

 

Çelik depreme karşı güvenlidir, çelik yapı hafif olmasından dolayı etkisinde kalacağı deprem yükü de soğurması gereken deprem enerjisi de az olur. Çeliğin esnekliği ve büyük oranda şekil değiştirme özelliği yapının depremi hasarsız atlatmasını sağlar, hayat kurtarır.

Çelik yapı uzun ömürlüdür, yenilenmesi kolaydır, doğru tasarlanmak kaydıyla çelik yapıya yatay ve düşey ekler yapılması, yeni kat çıkılması, belirli bölümlerin kaldırılması kolaydır. Yapı zaman içinde kolaylıkla değiştirilebilir ve 50-100 yıl arası kullanılabilir.

Çelik hızlıdır, ekonomiktir, çelik taşıyıcı sistem; fabrikada, endüstriyel ortamda hızla üretilir ve kısa sürede monte edilir. Beklenen İstanbul depremi için çelik yapının üretim hızı çok önemlidir. Yapım süresinin sağladığı ekonomik kazanç yanında çok daha küçük boyutlu kolon ve kirişler sayesinde kazanılan fazladan alan, aynı yükseklikte daha fazla kat sayısı, binanın uzun ömrü ve yenilenme kolaylıkları, çelik yapıların ekonomik değerini arttırır. Ne kadar kaldığını bilmediğimiz kısıtlı zamanda istenilen işlerin mümkün olduğunca çoğunun yapılmasını da sağlar.

Çelik üretimde ve kullanımda kontrole açıktır, çelik yapı endüstriyel bir üründür, üretimi kontrol altındadır. Yapının tüm elemanları yapı kullanımdayken bile kontrole açıktır.

Çelik doğaya uyumlu, sürdürülebilir gelişme çağının malzemesidir, çelik yapım ve kullanım aşamasında çevreye hiçbir zarar vermez. Yüzde yüz geri dönüşümlüdür, atık ve artık bırakmaz. Sürdürülebilir yapılaşma için gerekli olan yapı malzemesidir.

 

bottom of page